Oferta dla grup szkolnych

Alarm o ataku jądrowym właśnie się rozpoczął.

Muzeum Ściśle Tajne to schron przeciwatomowy ukryty w niewielkiej podbydgoskiej miejscowości Tryszczyn, zaledwie 15 min jazdy samochodem od centrum Bydgoszczy. Można tu dojechać komunikacją PKS lub linią nr 401 Frbus. Na życzenie organizujemy również dowóz wynajętymi autobusami. Dla aktywnej młodzieży proponujemy dojazd własny na rowerach, wykorzystując przepięknie położoną i profesjonalnie przygotowaną ścieżkę rowerową (trasa Bydgoszcz – Koronowo). Czas przejazdu na rowerze z centrum miasta do schronu ok. 1 godzina.

MŚT to miejsce niezwykłe pod każdym względem. Betonowa, podziemna twierdza powstała ponad 50 lat temu, podczas Zimnej Wojny. Od innych obiektów różni go przede wszystkim to, iż nadal większość urządzeń jest sprawna, a uczestnicy zwiedzania mogą z nich korzystać.

Oprócz zwiedzania schronu, które samo w sobie jest niezwykłą atrakcją i żywą lekcją historii minionej epoki proponujemy również inne atrakcje w formie zajęć warsztatowych oraz gier i zabaw terenowych przygotowanych na terenie MŚT.

WARSZTATY

 

Kryminalistyka – na tych zajęciach między innymi dowiesz się jakie rodzaje śladów pozostawiają po sobie ludzie,  jak interpretować zabezpieczone ślady . Osoby biorące udział w zajęciach aktywnie w nich uczestniczą między innymi poprzez samodzielne ujawnianie i zabezpieczanie śladów linii papilarnych.

Obrona cywilna – zajęcia mające na celu zapoznanie z rolą i podstawowymi zadaniami realizowanymi przez OC. Warsztaty połączone są z grą strategiczną ( współzawodnictwo grup biorących w nich udział ).

Fotografia analogowa – samodzielna praca w ciemni fotograficznej przy obróbce negatywów czarno-białych oraz wykonywania odbitek zdjęć. Zajęcia prowadzone w grupach 4 – osobowych.

NOWOŚĆ 2017! DOM SZPIEGÓW!

 

Już w kwietniu 2017 roku będziemy mogli zaprosić Was do odwiedzenia jedynej w Polsce ekspozycji szpiegowskiej! Dom Szpiegów, który będzie niezwykłym muzeum powstanie w budynku mieszkalnym obok schronu. Uczestnicy zwiedzania dowiedzą się jak werbuje się szpiegów, co trzeba zrobić by zostać „bondem” oraz zobaczą wystawę niezwykłych przedmiotów używanych w tej tajemnej dziedzinie. Grupy młodzieżowe przejdą kurs kamuflażu, sprawności i logicznego myślenia, a z każdej grupy zostanie wyłoniony najlepszy kandydat na szpiega. Dowiecie się też, która z polskich kobiet szpiegów była pierwowzorem ukochanej Jamesa Bonda, Vesper!

Otwarcie wystawy Domu Szpiegów: maj 2017

GRY I ZABAWY TERENOWE

 

Quest – edukacyjna gra terenowa polegająca na poszukiwaniu „skarbu” poprzez rozwiązywanie zagadek.
Tor przeszkód – współzawodnictwo młodzieży przy pokonywaniu przygotowanego na terenie toru z przeszkodami. Trudność zadania polega między innymi na tym, że uczestnicy są ubrani w stroje ochronne oraz maski przeciw gazowe.
Pochody – prosta gra w terenie bezpośrednio przylegającym do obiektu.
Zarówno zwiedzanie schronu jak również wszystkie gry, zabawy terenowe oraz warsztaty ( z wyjątkiem fotografii ) realizowane są w grupach liczących do 20 osób.

Koszt zwiedzania schronu oraz każdych zajęć warsztatowych i terenowych wynosi dla młodzieży po 10 zł od każdej z wymienionych atrakcji.

CATERING

 

Dla uczestników przewidzieliśmy również możliwość skorzystania z cateringu  w różnych formach:

Catering wiejski przygotowywany przez panie z koła gospodyń wiejskich. Przykładowe menu to np. uparowany ziemniak z sosem podawany na liściu kapusty,  chleb ze smalcem, kiełbasa z ogniska lub grillowana, gofry (menu do uzgodnienia ). Koszt na jednego uczestnika 15 zł.

Obiad jedno daniowy serwowany w pobliskiej restauracji (około 150 m od MŚT). Koszt obiadu 15 zł.

Przygotowanie ogniska na którym można upiec  np. przywiezione przez siebie kiełbaski. Koszt przygotowania ogniska dla grupy 40 zł.

Na miejscu można również skorzystać z małego punktu gastronomicznego, który oferuje ciepłe i zimne napoje, drobne słodycze. Tutaj również można nabyć drobne pamiątki i upominki.

PAKIETY USŁUG

 

Mały pakiet  – łącznie 3 godziny. W skład pakietu wchodzi zwiedzanie schronu oraz dwa wybrane zajęcia spośród wyżej wymienionych propozycji warsztatów i gier terenowych. Koszt pakietu na jednego uczestnika wynosi 27 zł.

Duży pakiet – łącznie 6 godzin. W skład pakietu wchodzi transport uczestników, zwiedzanie schronu, wybrane trzy zajęcia spośród oferty zajęć warsztatowych , gier i zabaw terenowych oraz posiłek w formie obiadu w restauracji lub cateringu wiejskiego. Koszt pakietu to 70 zł dla jednego uczestnika. Opiekunów (1 na 10 uczestników) zapraszamy bezpłatnie!

Życzymy przyjemnej zabawy w trakcie zwiedzania schronu oraz uczestniczenia w oferowanych warsztatach i zajęciach terenowych.

 

W schronie panuje stała temperatura: ok 13 st C. Pamiętajcie, by wziąć ze sobą ciepłe ubrania.
s
/muzeumscisletajne
+48 697 936 836
biuro@tajnemuzeum.pl